Jump to content
xMizuo

Działki na survivalu.

Recommended Posts

Z moim kolegą wpadliśmy na pomysł, żeby była możliwość tworzenia działek na survivalu. Chodzi o to, że te działki można by było włączyć do survivalu (i usunąć tą mapę z działkami). Dzięki temu moglibyście zrobić swoją bazę w górach, albo pod wodą, bądź na pustyni. Wszędzie, gdzie twoja dusza zapragnie. Moim zdaniem, jest to lepsza alternatywa, niż płaski teren. Wiem, że jest to trudne do zrobienia, ale w stosunku do tego ile dotychczas zrobiliście(mowa o administracji i osobach, które pomogły w tworzeniu oraz ulepszaniu serwera), to jest stosunkowo mało. Można byłoby też ulepszać działkę, czyli np.:

Pierwszą (i jedyną) działkę można byłoby kupić u jakiegoś NPC na spawnie za 10diamentów. Kiedy już się ową działkę postawi na survivalu, to można byłoby ją ulepszać za daną kwotę. Co każde ulepszenie działka powiększa się o 5 kratek (czyli po pierwszym ulepszeniu działka miałaby wymiary 15x15). Załóżmy że: ulepszenie na 15x15 kosztuje 32dc, ulepszenie na 20x20 kosztuje 64diax, ulepszenie 25x25 kosztuje 128diax, i tak dalej. Działka może mieć maksymalne wymiary do 40x40. Dzięki temu survival, byłby lepiej zadbany, wyglądałby bardziej estetycznie, oraz diamenty miałyby większą wartość niż wcześniej. I moim zdaniem największą zaletą jest zrzeszenie graczy oraz ich integracja. Wątpię, żeby poruszony przeze mnie temat, coś zmienił w tej kwestii, ale wolałem to napisać, niż nic nie robić.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Wiem, że Łatwo jest mi to mówić, lecz trudniej zrealizować, ale z pieniędzy, które dostajecie ze sklepu na stronie, moglibyście przeznaczyć na reklamy. Dzięki temu serwer, cieszyłby się większą popularnością, niż zwykle. Piszę od razu, że ten akapit, nie ma na celu obrazić administracji serwera, ale tylko dać im drobną sugestię. Dziękuję za uwagę.

Posted (edited)

1. Wyobraź sobie że kopiesz pod ziemią i natrafiasz na cuboid i musisz obkopywać 40 kratek żebyś mógł dalej kopać.

2. Używasz /rtp i respi cie w jaskini na jakimś cuboidzie (nie możesz wyjść).

3. Siedziby gildi musiałyby być gdzieś przeniesione z powierzchni świata działek (mogłoby coś ucierpieć).

Można by było tak zrobić ale nie wiadomo czy graczom by sie to spodobało

Z resztą niektórzy gracze nie myślą o cuboidach i później mają pretensje do Administracji, że ktoś im zniszczył miejsce

A niektórzy musieli by poświęcić swoja piękną działke którą mogliby nie chcieć przenosić

Edited by Coolguy0505

7 godzin temu, Coolguy0505 napisał:

1. Wyobraź sobie że kopiesz pod ziemią i natrafiasz na cuboid i musisz obkopywać 40 kratek żebyś mógł dalej kopać.

2. Używasz /rtp i respi cie w jaskini na jakimś cuboidzie (nie możesz wyjść).

3. Siedziby gildi musiałyby być gdzieś przeniesione z powierzchni świata działek (mogłoby coś ucierpieć).

Można by było tak zrobić ale nie wiadomo czy graczom by sie to spodobało

Z resztą niektórzy gracze nie myślą o cuboidach i później mają pretensje do Administracji, że ktoś im zniszczył miejsce

A niektórzy musieli by poświęcić swoja piękną działke którą mogliby nie chcieć przenosić

To są odpowiedzi na podpunkty Coolguy0505:

Co do 1., to w poście napisałem o wymiarach działki (szerokość x długość). Zapomniałem jednak wspomnieć o tym ze wysokość działki mogłaby być nieskończona. Świat w survivalu jest wystarczająco duży na ilość osób grających na serwerze.

2. Poczekanie kilka sekund i napisanie ponownie komendy /rtp trwa o wiele krócej niż odkopywanie się z jaskini(nawet jak nie należy do czyjejś działki). Chciałbym tez zauważyć, że nikłe są szanse na to, że tepniemy się do kogoś na działkę. Na survivalu będzie około 50 działek (albo i mniej, bo na co dzień na serwerze wchodzi ok. 10 aktywnych graczy), a mapa napewno ma kilka milionów kratek(załóżmy, że ma 1 milion). Szybka matematyka i prawdopodobieństwo przeteleportowania się na czyjąś działkę wynosi 0,000008%, a prawdopodobieństwo przeteleportowania się na max 25 kratek od czyjejś działki wynosi 0,052%. 
Co do 3. punktu masz dużo racji, ale czy to nie o to chodzi w tej grze? Rozpoczynasz grę z niczym i twoim jedynym celem jest walka o przetrwanie. Napotykasz jednak wiele trudności, między innymi potwory. Jednak dzięki twoim mocom oraz wspólnej walce(z graczami) pokonujecie wszelkie przeciwności losu. Moim zdaniem to jest wlasnie cel tej gry. Buduję ona napięcie podczas rozgrywki. Jednak chcę też podkreślić, że, skrzynki można blokować, a na działce mogłyby ingerować tylko osoby, które maja do tego uprawnienia.

4.Jedynym sposobem, żeby dowiedzieć się czy się to graczom spodoba, jest zrobienie ankiety.

5. Gracze, którzy będą mieć pretensje do Administracji serwera, za to, że zapomnieli postawić działki, są małymi dziećmi, które mimo to, że zapomniały postawić działki, to jeszcze nie umieją pogodzić się z porażką.

Co do ostatniego punktu masz rację.

Dopiero teraz zauważyłem, że źle zrozumiałem twój pierwszy akapit, ale nie będę już tego zmieniał bo mi się nie chce.

Działki na survie moją mały sens ponieważ jest dużo graczy którzy grają sobie krótko A później przestaja I survival jest raz na jakis czas resetowany I bys wszystkie itemy wtedy stracił