Jump to content
Torek

[Balans] Żywioły

Recommended Posts

Ziemia

Zmniejszyć dmg zadawany przez earthblast lub zwiększyć cooldown, niby "ciężko trafić" jednak gdy podejdzie się do takiego gracza z bliska, nie ma nawet szans na ucieczkę. Zdecydowanie znerfić.

Earthsmash zabiera około 4 serc, a ma bardzo długi czas ładowania moim zdaniem można by lekko zbuffować.

Ogień

Zdecydowanie nerf dla fireshots, łatwy cel, duży dmg + podpalenie co łącznie zadaje 3 serca a gracz może uderzyć tak 3 razy, wychodzi więc 9 serc za jedną serią, a cooldown to tylko 3 sekundy. Dla porównania Airblade ma cd 3 sekundy i zabiera jedynie 1,5 serca.

Fireblast zabiera coś pomiędzy 2,5 - 3 serca, podczas gdy cooldown to zaledwie sekunda, można by go lekko podnieść lub zmniejszyć dmg.

Powietrze

Ogólnie w porównaniu do innych żywiołów air wychodzi na jakiś nieśmieszny żart. Praktycznie zero dmg a cd w większości zdecydowanie za duże.
Airblade   zabiera 1,5 serca a ma cd 3 sekundy jak już pisałam, przydałoby się podnieść dmg do chociaż 2 serc.
Airpunch    dostał buffa, mimo to można go użyć zaledwie dwa razy podczas całej serii, zabiera łącznie dwa serca i ma cd aż 5 sekund.
Airsuction    zdecydowanie nerf, można rzucać graczem po całej mapie praktycznie bez przerwy, przydałby się cd.
Airspout    ta sama sytuacja, gracze bez przerwy latają i nic nie robią, również powinien mieć cooldown.
Airslam    zabiera 2 serca, co jest dość śmieszne zważając na to iż to combo, można lekko zwiększyć ten dmg
Airsweep     jeszcze śmieszniej, zabiera serduszko gdy nie trafi się w gracza swipem, a samo combo ma dość ciężką sterowność, zdecydowanie zwiększyć dmg

Woda

Torrent powinien mieć moim zdaniem większy cooldown niż 3 sekundy.
Surge również przydałoby się nałożyć chociaż lekki cd.

• Rak 1

Nagrody

Surge, water manipulation, ogólnie ataki dystansowe mają narzucony cooldown, ponieważ woda musi wrócić do butelki przed ponownym atakiem. Ale fakt faktem podbijam, fala powinna mieć lekki cd. 

Za to octopus form powinno szybciej się pojawiać, wtedy gracze by chętniej korzystali, bo narazie jest srogo pomijany.

I tak samo jak w przypadku AirSlam, combo wody z podwójnymi strumieniami zabiera łącznie 3 serca

Edited by Przekorny_Los

Nagrody

Ziemia

Ziemia z pakietem dostaje skill "metal cables" który jest zdecydowanie zbyt mocny. Ziemia dzięki niemu staje się praktycznie jak powietrze, Mocno mobilna. Sam skill ma TYLKO 10 sekund cooldowna po wyłączeniu, bez wyłączania ziemia może latać nim bez przerwy. "Kablami" można więc latać, uderzać i ciągać graczy po mapie. Po 100 uderzeniach dopiero się dezaktywuje więc można nim zabić jakiś 2 - 3 graczy (licząc chybione uderzenia). Jeżeli już gracz cię złapie to nie ma praktycznie szans żeby się wydostać.

Większy cd lub nałożenie jakiegoś ograniczenia co do latania.

• Like 2

Nagrody

Magia Metalu jest zdecydowanie za silna, do tego kable bagują skille typu armsy czy elementsphere i żeby je naprawić trzeba wyjść z serwera 

• Like 1

Metal Cables dostało nerfa, no przyznam, że słusznie, ale liczbę użyć potraktowano zbyt drastycznie. Skoro obrażenia zwiększono do 1,75, ale biorąc pod uwagę to, że kable nie zawsze trafiają to chciałbym, aby liczba użyć była zwiększona do 50 albo 75. 

• Confused 1

Nagrody

Ok, uwzględniłem powyższe prośby i propozycje zmian.

@Cinekk jestem w stanie zgodzić się na lekkiego buffa. Zmiana z 25 na 35 ładunków.

• Like 2

Torek wnosze albo o nerf graba zeby bylo mozna uzywac skilli albo zmianne tak jak w metal cables on ma 35 a ja w fireshots mam 4 a tez all sie nie trafia chociaz z 10 takich miec bo z tym graczem to sie walczyc nie da jak uzyje graba to juz uj nawala tymi metal cables i przerabana gra 

• Like 2
  • Confused 1
  • Rak 1

Next fireshield ssie pałe nie broni przed niczym oprocz atakow fire, taka tarcza maga ziemi broni przed all, airshield broni przed all oprocz air, sciana z lodu nie broni przed cablami i magnesami, wnosze zeby fireshield tez bronilo przed więcej niz ogniem

Nerf wody bo zabija na 4 hity i jest zbyt mobilna bo lata po całej mapie 

• Like 2
  • Confused 1
  • Rak 1

Firestream: zwiekszyc cooldown z 4s na 5s i zmniejszyc zasieg z 17 na 14 kratek

Fireblast: zwiekszyc cooldown z 1s na 1,5s ale zadaje obrażenia tylko jeden lub dwa strzaly na trzy rzucone

• Like 2
  • Rak 1

Bloker Chi

1. Magia wody głównie działa gdy uderzy się w powietrze, bloker chi może tylko podejść na bliską odległość i mag wody nie ma jak przetrwać, gdyż <na arenie> nie ma nigdzie głębokiej wody, gdzie np mógłby się schować lub atakować z góry, gdyż na bajorkach na arenie i tak jest do wychwycenia przez tę oto postać.

2. Wystarczy to, że uderzy raz w kogoś i ten ktoś jest już skazany na porażkę, slowness przeciwnika + buffnięty atak oraz drewniany miecz od razu eliminują przeciwnika.

3. Żaden żywioł nie jest w stanie od tak zabić blokera chi, przez jego skille

Podsumowanie:

Wnoszę o znerfienie jego skilli, nie wiem dokładnie jakie są używane jego skille, lecz np wiem, że wypadałoby zwiększyć cooldown High Jumpa <chyba, bynajmniej skill z tym skokiem xd> oraz zmniejszyć jego buff ataku i np. jeszcze usunac slowness, gdyż jak już pisałam. Wystarczy, że uderzy, a przeciwnik ginie. <w przypadku maga wody, tylko zbliży się i ginie, bo nie ma jak np. go odepchnac Surge'm czy cuś>

Mag wody

1. Mały buff Punch i Spear w Water Armsach, albo zwiększenie liczby rzutów, albo:

>w przypadku Punch, zwiększyć dmg

>w przypadku Spear, zwiększyć objętość powstającego lodu

2. Rozważam również buff dmg przy:

>OctopusForm < lub zamiast buff'u dmg nadać większe pole rażenia ataku>

>Whip <zwiększyć dmg>

• Like 2
  • Thanks 1
  • Rak 1

Nagrody

2 godziny temu, Anavel napisał:

Bloker Chi

1. Magia wody głównie działa gdy uderzy się w powietrze, bloker chi może tylko podejść na bliską odległość i mag wody nie ma jak przetrwać, gdyż <na arenie> nie ma nigdzie głębokiej wody, gdzie np mógłby się schować lub atakować z góry, gdyż na bajorkach na arenie i tak jest do wychwycenia przez tę oto postać.

2. Wystarczy to, że uderzy raz w kogoś i ten ktoś jest już skazany na porażkę, slowness przeciwnika + buffnięty atak oraz drewniany miecz od razu eliminują przeciwnika.

3. Żaden żywioł nie jest w stanie od tak zabić blokera chi, przez jego skille

Podsumowanie:

Wnoszę o znerfienie jego skilli, nie wiem dokładnie jakie są używane jego skille, lecz np wiem, że wypadałoby zwiększyć cooldown High Jumpa <chyba, bynajmniej skill z tym skokiem xd> oraz zmniejszyć jego buff ataku i np. jeszcze usunac slowness, gdyż jak już pisałam. Wystarczy, że uderzy, a przeciwnik ginie. <w przypadku maga wody, tylko zbliży się i ginie, bo nie ma jak np. go odepchnac Surge'm czy cuś>

Mag wody

1. Mały buff Punch i Spear w Water Armsach, albo zwiększenie liczby rzutów, albo:

>w przypadku Punch, zwiększyć dmg

>w przypadku Spear, zwiększyć objętość powstającego lodu

2. Rozważam również buff dmg przy:

>OctopusForm < lub zamiast buff'u dmg nadać większe pole rażenia ataku>

>Whip <zwiększyć dmg>

Według mnie nie ma sensu buffowac puncha. Jest on i tak silny, a nie chodzi o to, żeby jeden skill zjeżdżał całe hp przeciwnika. Zreszta i tak magowie wody biegają z armsami ile wlezie.

Za to objętość lodu przy spear jak najbardziej bym zwiększył, bo często ludzie wychodzą z tej banki, a przecież nie o to chodzi.

To teraz whip. Jeżeli dobrze wyprowadzisz atak, to może zabrać polowe życia przeciwnikowi (przynajmniej tak było ostatnio, kiedy patrzyłem), Wiec zdecydowanie obrażeń nie trzeba zwiększać. 

Za to buff dmg przy octopusform nie jest złym pomysłem. Mimo szybszego ładowania się ataku, ludzie i tak rzadko go używają ;/

Przydałby się tez nerf watermanipulation, ponieważ często ludzie spamia nim bez przerwy. 1,5 sekundy cd przy jego mobilności i obrażeniach, to zdecydowanie za mało 

Edited by Przekorny_Los
  • Like 1

Nagrody

Air:

Airshield - Nałożyć cooldown oraz ograniczenie chodzenia w tej tarczy (niech to trzyma z 5s nie więcej, bo biegają w tym praktycznie cały czas). Nerf

Airsuction - Zmniejszyć cd do 3 sekund i zwiększyć odrzut ponownie do 2,5.

Airjab -  zmniejszyć dmg do 1,5 oraz cd do 4s.

Water:

Waterarms - Wszystko byłoby okej gdyby nie ten Freeze. Z bliska zabiera prawie cale hp zostawiając pół serduszka, z daleka ponad połowe. Zdecydowanie zmniejszyć dmg.

Watermanipulation - LEKKI cd, może 3 sekundy.

Earth:

Earthshard - Zero cd praktycznie, na 3 rzuty 4 serca, na 1 rzut 2,5 serca około. Zwiększyć cooldown

Earthsurf - Jakikolwiek cooldown, można tym śmiesznie bugować graczy i jest dobre do ucieczki.

EarthKick - Zwiększyć dmg do 2 serc.

• Rak 1

Nagrody

ja bym dodał wiekszy nerf dla  blokerów chi chodzą praktycznie cały czas niewidzialni a jak już ich  widać to już za późno

• Like 1

Buff fireshots zwiekszyc dmg o 0,5 i dodac z 4 na 5 kulek, czemu? Skoro i tak balans jest ch***** to czemu by nie chi bloker dalej nie znerfiony, freeze jak i waterarmsy tez bez nerfa zabijaja na jedno uzycie to bezsens gry.

• Rak 1

Teraz, HezuPL napisał:

Ale zmyślasz,  nie idzie zabic cie na raz z armow

Jak zostaje mi 0,5hp to no naprawde dużo to zmienia

1 minutę temu, lubieflaki napisał:

Jak zostaje mi 0,5hp to no naprawde dużo to zmienia

zostawlo ci tyle przed nerfami 

• Like 1

12 minut temu, HezuPL napisał:

zostawlo ci tyle przed nerfami 

Dalej tyle zostaje wiec useless nerf tak samo jak nerf chi blokera bo dalej walka z nim wyglada tak samo

I Bloker Chi

1) Za duży dmg bicia, drewniany miecz bije od niego 7-8dmg, co jest znaczną przesadą, nie powinno być w ogóle tego buff'u dmg.

2) Niewidzialność, mobilność. Bloker Chi może stać się niewidzialnym oraz przez skille szybko uciec podczas gdy jest prawie zabity i szybko zregenerować HP. Osłabić te skille,  niewidzialność powinna mieć krótszy czas bycia oraz dłuższy cooldown.

3) Jego szansa na zabieranie Chi jest wysoka, przez co łatwo zginąć, kiedy inne żywioły nie mają tak łatwo by zabić przeciwnika.

4) Dalej nie chce mi się pisać, po prostu duży nerf.

II Magia wody

1) Water Armsy mają długi cooldown, więc powinny w końcu jakiś dmg zadawać, nie powinno wdg mnie nic się w nich zmienić. Zadają normalnie dmg, przy czym by mocno osłabić przeciwnika trzeba dobrze wycelować + zmieniać wybór paska co nie jest takie szybkie, żeby akurat jednym ruchem zmienić np. na freeze

2) FrostBreath - mała objętość powstającego lodu, jeden skok i już można uciec z lodu, kiedy cooldown wynosi 15s. -> zwiększyć objętość lodu

3) IceClaws - długi czas ładowania się a zadaje tylko 4dmg -> buff dmg

• Thanks 2

Nagrody

Magia Lodu magia lodu jest mało uzywana przez graczy z pakietem

IceSpike- bije zdecydowanie za mało 1 serce ? 

ForsthBreath-Za duzy cd (moze z 15 do 10) i można z tego spokojnie wyskoczyć (może dać wiecej lodu ?)

IceClaws-dlugo się ładuje a bije tylko 2 serca

Edited by HezuPL
  • Like 2

Odniosę się do powyższych postów, bo z niektórymi (a właściwie z większością rzeczy) się nie zgadzam.

Cytat

I Bloker Chi

1) Za duży dmg bicia, drewniany miecz bije od niego 7-8dmg, co jest znaczną przesadą, nie powinno być w ogóle tego buff'u dmg.

Nie mogę znaleźć w configu żadnego boost'a do dmg. Być może jest to skill, ale każdy skill Chi Blokera w configu ma ustawione po 1-2 dmg.

Cytat

2) Niewidzialność, mobilność. Bloker Chi może stać się niewidzialnym oraz przez skille szybko uciec podczas gdy jest prawie zabity i szybko zregenerować HP. Osłabić te skille,  niewidzialność powinna mieć krótszy czas bycia oraz dłuższy cooldown.

NIE
Niewidzialność i mobilność to rzeczy, które WYRÓŻNIAJĄ Chi Blokera od reszty żywiołów. Na tym on polega, więc nie widzę powodu do oburzenia, czemu miałoby być inaczej. Jest to postać wzorowana na bajce, szybka, wysportowana, zwinna. Niewidzialność działa TYLKO na SHIFT, co utrudnia mu poruszanie się. Dodatkowo otrzymała dużego nerfa, bo z 30 na zalewie 8 sekund niewidzialności. Cooldown też został zwiększony. NinjaStance, odpowiadający za mobilność, również został znerfiony prawie o POŁOWĘ.

Cytat

3) Jego szansa na zabieranie Chi jest wysoka, przez co łatwo zginąć, kiedy inne żywioły nie mają tak łatwo by zabić przeciwnika.

Szansa na zabranie Chi została zmniejszona z 25 na 18. To nie jest dużo, nawet powiedziałbym, że mało, bo zaledwie 18%. W bajce każdy chi bloker potrafił zablokować chi przeciwnika jednym uderzeniem na kilka godzin, także z takiej perspektywy to jest nic.

PODSUMOWANIE

Chi Bloker dostanie nerf'a jedynie na boost dmg, jeśli go znajdę z configu. Reszta pozostaje tymczasowo bez zmian.

WODA

Zauważyłem, że jedyne buffy, jakie we dwoje proponujecie, są dla własnego żywiołu. Nie dziwi mnie to, ale w rozgrywce chodzi o BALANS, a nie, aby wasz żywioł był najlepszy. Każdy z pozostałych żywiołów skarży się na WaterArmsy, a mimo to @Anavel nadal chce je buff'ować. FrostBreath zadaje duże obrażenia, ma za zadanie zablokować jedynie jednego przeciwnika, nie ma mieć dużego obszaru, ponieważ - tak jak w bajce - jest to czar, który tworzysz swoim oddechem, a wątpię, że ktokolwiek w bajce zdołałby uwięzić samą parą 5 przeciwników. IceClaws - zgadzam się, jest obecnie mało użytecznym skillem, otrzyma buff'a. IceSpike - tak samo.

• Like 1
  • Thanks 2

Emm torek 1-2 dmg + miecz drewniany i tracisz 4 serduszka na hita a ze masz slowness to jak chi bloker zablokuje ci chi mozesz juz stanąć bo nie da sie uciec a zabija na 3 hity

Edited by lubieflaki

A jak mam się odnieść do buff'ów żywiołu, z którym nie mam styczności?

Poza tym, nie piszę o buff WaterArmsów, tylko o to że są one w sam raz.

I co do FrostBreath, sam zobacz jak dobrze zamraża, gdy wystarczy skok by uwolnić się z lodu, a atak ma cooldown 15 sekund więc no...

• Thanks 1

Nagrody

Male porównanie - obrażenia Torrent - 6.5, WaterArms'ów przy zużyciu 10 ładunków Punch - 30, Ice - 47,5.
Chi Bloker ma dodatkowo po 2 obrażeń. Chyba widać różnicę, prawda?
Reszta graczy w tym temacie odnosi się obiektywnie do WSZYSTKICH żywiołów, mimo, że ich nie posiada, ale PRZECIW nim walczy.
@Anavel nie posiadasz Blokera Chi, więc kierując się twoją logiką - nie powinnaś wypowiadać się na temat jego zmian.
Porównajcie sobie odpowiedzi OryginalnejDramy, która nie miała dostępu do wszystkich żywiołów jeszcze do niedawna, a potrafiła odnieść się do sprawy z rozsądkiem.
Woda jest obecnie w bardzo dobrej pozycji, jeśli chodzi o żywioły. Jako jedyna skupia swoje umiejętności na ataku oraz defensywnie (nie wspominając już o możliwości leczenia). Posiada wszystko - unieruchomienie przeciwnika, dobry atak, a także skille do obrony. FrostBreath ma obecnie ustawione 4.5 obrażeń, co czyni go trzecią umiejętnością, pod względem obrażeń, w wodzie. Cooldown jest adekwatny do użyteczności umiejętności. Można nią w łatwy sposób unieruchomić przeciwnika i w tym czasie zregenerować życie, lub przygotować następny atak. Dodam jeszcze, że grając wodą jeszcze nie zdarzyło mi się, aby ktokolwiek uwolnił się z mojego FrostBreath.

• Like 1
  • Thanks 1

8 godzin temu, Torek napisał:

FrostBreath zadaje duże obrażenia, ma za zadanie zablokować jedynie jednego przeciwnika, nie ma mieć dużego obszaru

@Torektu chodzi o to że zamrożony gracz może wyskoczyc 

• Like 2