Jump to content
Torek

[Balans] Żywioły

Recommended Posts

Wystarczy 2 razy spacja i frostbreath nie dziala, chi bloker ma +2 dmg z skilla + drewniany miecz no a jak przeciwnik ma spowolnienie tylko czlowiek o dosyc niskim iq by go nie trafil z miecza, + niewidzialnosc na ktorej wsm nie widac zadnego CD bo ezzra siedzi po kilkadziesiat sekund a nawet pokusilbym sie ze ponad minute.

Jednak jestem za nerfem Water Armsów (Punch) można bić nimi kilka razy i zadają dosyć dużo dmg jeśli się dobrze trafi w przeciwnika, a co do FrostBreath chodzi w tym o to, że przeciwnik przez jeden skok nawet może już uciec... więc powinna byc chociaż odrobinę większa objętość lodu

• Thanks 1

Nagrody

Dużo osób rzeczywiście ma problem z chi, więc ja również się wypowiem.

"SwiftKick - Pozwala na szybkie kopanie przeciwnika, potencjalnie blokując Chi.

Użycie:
(Kopnięcie) Shift i prawy przycisk myszy." - Może w poradniku jest błąd albo nie wiem, ale swiftkick może służyć jedynie do comba. Zero dmg praktycznie, bo tyle co uderzy się z łapki to może jedno serce, szanse na blokowanie chi są  ZDECYDOWANIE za małe po ostatnim nerfie, a cd to patrząc na poprzednie staty jest po prostu śmieszny (4 sekundy).

Zwiększyć znowu do 25% szans na zablokowanie chi, inaczej walka nie ma praktycznie sensu, trzeba uderzyć 4- 5+ razy aby cokolwiek rzeczywiście zrobić.

FlyingKick (combo) - Nerf do cooldowna, można tym skakać praktycznie w kółko na zmianę z HighJumpem.

WarriorStance - Nałożyć cooldown po wyłączeniu, niewielki jednak dobrze by było gdyby jednak został wprowadzony, ta sama sytuacja z NinjaStance.

Wszystkie skille z jakimkolwiek dmg powinny zostać ogólnie buffnietę i po prostu usunąć miecz,

SmokeScreen - Zmniejszyć cooldown do 15 sekund i czas trwania efektów do 10 sekund.

Odnośnie miecza - Drewniany zabiera 2 serca z jednego uderzenia, na warriorze zabiera łącznie 4 myślę, że nie ma sensu aby on jednak był. Popieram opinię graczy o jego usunięciu.

Woda:

Okej, tu pewnie dużo osób z wody (zwłaszcza z pakietem) będzie mieć spore pretensje. WaterArmsy na Freezie, który ma 10 użyć  zabierających po 2 - 2,5 serca. Na logikę, po 5 takich uderzeniach gracza już nie ma, zmniejszyć liczbę użyć lub dmg.

Dalej czepiając się tych nieszczęsnych armsów, wprowadzić użycia na grapple. Woda narzeka na "małą mobilność" a prawda jest taka, że lata po całej mapie gorzej niż air. Jestem tutaj na nałożenie jakiegoś ograniczenia odnośnie tych użyć (nie jakieś masakryczne).

WaterSpout - Zmniejszyć cd na waterspoucie z 6s na 4s.

Ogień:

LightningBurst - Jestem tutaj za zmniejszeniem czasu ładowania, oraz cooldowna z 25s na 15s, co za tym idzie również lekko zmniejszyć dmg (z 6 serc na 3,5 lub 4). Skillem tym na prawdę ciężko trafić w gracza mimo iż leci w każdą stronę.

Powietrze:

Zbuffować tego airsuctiona, skill teraz jest praktycznie useless, ciężko wycelować nim w gracza aby go przyciągnąć/wyciągnąć a gdy już to się uda wyskakuje lekko do góry lądując może 3 kratki dalej. Zmniejszyć cooldowna z 5 sekund do 3 i zwiększyć tą siłę lub obszar.

Flight - Znerfić, nałożyć cd 30s+.

Podobnie Tornado, również nałożyć cd, niewielki by się przydał.

• Like 1

Nagrody

fireblast zabiera 2serca 

fireblast z wybuchem tylko pol serca mysle ze dobrze byloby zwiekszyc obrazenie fireblasta z wybuchem bo naprawde ladowac czar ktory zabiera tylko pol serca ?

a co do blokerow jeden mnie zabil uderzajac mnie jeden raz gdzie tu balans sie pytam ?

zgadzam sie z sauronem jeden mnie walnał z miecza jak miałem całe hp i odrazu mnie zabił bo uzył jakies rappadach czy cos takiego nie pamietam jak on to napisał

No to cos do ognia

FireBurst - buff zadaje 2 serca a jednak się trochę ładuje 

FireSpin - Jak na combo to jest bardzo słabe bo zadaje tylko 2 serca i nic więcej wiec buff

• Like 1
  • Confused 1

Fire- Atak, skoro fire ma bic a nie ma wgl defa i za dużą mobilność to nerf: jetblast, jetblaze, firedrive, firejet(zwiekszyc sporo cd na combo i troche zwiekszyc na skillach) + zwiekszyc dmg na niektorych skillach: 

-fireblast z lpm 2,5->2 z shifta z 2->2,5

-firebreath 0,5->2 serc

-zmniejszyc dmg na firestream(bije o wiele za duzo)

-firedisc 2,5->2

-Firekick(combo) 1,5->2

-fireshots 8->7

Woda- atak/defensywa, zmniejszyc atak bo i tak ma duzo defensywy sciana z wody/lodu,

-waterarmsy- zmniejszyc do 6/7 uzyc dmg w miare z lodu bije 2 serca, z wody 1,5 serca 

-watermanipulation- 1,5->1 albo dac cd na strzelanie jakies 2s zeby tym nie spamili ciągle

-frostbreath- zwiększyć objetosc lodu bo wystarczy skoczyć i sie z tego wychodzi

Air- mobilnosc, zmniejszyc dmg bo ma skille ktore bija 1-3hp a cd 1-3s czysty spam skillami + latanie i airblast, a air ma byc mobilne wiec zmniejszyć poprostu dmg lecz nie dużo.

Ziemia- defensywna, znerfic cable ktore są zbyt OP nie da sie nic zrobic jak ktos tym trafi, znerfic metalclips bo za długo moze trzymać w tym i nie problem zeby koledzy zabili albo trzymac w lawie az umrze

-Metalclips mniejszy czas trzymania w ,,zacisku,, i wiekszy cd

-Cable ciezko opisac ale no blokuje uzywanie skilli + dosyc sporo bije + można tym łatwo ucieć i dzieki temu ziemia jest najbardziej mobilnym żywiołem dzieki cablą a ziemia powinna stawiac na defensywne nie az taka mobilność

/reszte skilli dokladniej opisze jak bede mial wiekszy wglad na ich nazwy,dmg,cd oraz wykorzystanie ich

• Thanks 1

Fire shotsy - zmienić ich strzały z 4 na 3 bo sa aktualnie OP skillem dla ognia 

• Confused 1

55 minut temu, Kapii napisał:

Fire shotsy - zmienić ich strzały z 4 na 3 bo sa aktualnie OP skillem dla ognia 

Nie uwzgledniles tego ze trafienie 4 jak przeciwnik sie rusza nie jest proste ;x + kazdy zywiol ma tarcze ktora sie przed tym broni 

Nerf Water Armsów:

- Punch: dmg do 2,75 

- Freeze: dmg do 3,75

• Thanks 1

Nagrody

Nerf/buff:

Firejet: 7s->9s

Firedrive 5s->8s

Jetblast Xs->20s

Jetblaze Xs->25s

Fireblast 1s->2s

Firebreath 7serc 5s-> 5serc 7s

Firespin 2serca-> 3 serca

Fireblast 2,5serca->2serca z lpm, 2serca->2,5serca z shifta

Edited by lubieflaki

Fireblast, firejet i firedrive może zostać jak było, ale firebrearh można zmniejszyć z tylko dmg np. z 7serc do 5,5-6 serc.

Godzinę temu, KZ_K napisał:

Fireblast, firejet i firedrive może zostać jak było, ale firebrearh można zmniejszyć z tylko dmg np. z 7serc do 5,5-6 serc.

No wlasnie niestety nie moze bo latanie nie ma cd mozna latac ciągle jak sie dobrze uzyje skilli 

Firejet jest co 7s a Firedrive ma chyba 6, więc latanie ma cd.

Woda

Buff:

WaterSpout: cooldown 6s 5s

IceClaws: 4 dmg 5 lub 6 dmg

Nerf:

WaterArms:

• Punch: 3 dmg  2,5 przynajmniej (użycia liczą się tylko gdy się nim trafi)
  • Freeze: 4 dmg 3,5 przynajmniej (tu już normalnie się naliczają, ale i tak jest silne)

BloodBending zmniejszenie czasu trzymania gracza

Torrent: cooldown 3s 4 lub 5s

Whip:

• cooldown 2s 2,5s
  • 5 dmg 4 dmg

Ogień

Buff:

FlameBreath: 1 dmg 2 dmg

FireKick: 3 dmg 4 dmg

Nerf:

FireJet: 7s 9s

FireDrive 5s 8s

JetbBlast Xs 20s

JetBlaze Xs 25s

-----------------------------

Fire powinno dużo bić, a nie ciągle latać dlatego powinno mieć większe cd na latanie, kiedy ma aż 4 skill'e to powinno być ok, bo teraz może ciągle uciekać

-----------------------------

FireStream: nie wiem ile bije dokładnie, lecz wiem, że o wiele za dużo  nerf dmg

FireBreath: chyba 14dmg jeśli całego się użyje, a więc też za dużo nerf dmg

FireDisc: 5 dmg 4 dmg

FireBlast:

• 5 dmg 4 dmg [LPM]
  • 4 dmg 5 dmg [SHIFT]
  • cooldown 1s 2s

Ziemia

Nerf:

EarthPillar nałożenie jakiegoś małego cooldown'a, po prostu aby był, bo wręcz prawie cały czas mag ziemi może budować ściany

MetalClips zmniejszenie czasu trzymania gracza

MetalCables zmniejszyć zasięg działania

Edited by Anavel
  • Like 1
  • Thanks 1

Nagrody

to co napisałaś nie jest głupie jednak wprowadziłbym drobne zmiany

Woda

iceclaws jeśli już to najwyżej do 5 dmg

Ogień

co do fireblast chciałbym żeby nie było słabsze od watermanipulation 

firestream zauważ że jest dopiero od 65 lv niewielu magów ognia ma do niego dostęp czy znerfić ? ja mało go używałem więc nie wiem 

firedisc niech będzie

firebreath dobrze ale mały nerf żeby znowu magowie ognia masowo nie odchodzili i nie wracali na innych zywiolach 

zgadzam się ze ogień  może często latać ale mobilność zastępuje defensywę którą ma taka ziemia czy woda  jak nie możesz sie obronic to możesz przynajmniej zrobic unik i wrócić do walki 

cieszę się że Torek dodał firebreath dla zwykłego maga nareszcie poprawił się balans i magowie ognia nie są traktowani jak darmowe punkty (mówię o zwyklych magach nie o vipach , ludzi z pakietami  czy bardzo dobrymi w pvp )

//Anavel

Zrozum, ze bez cd mozesz wrecz ciagle latac, bo sa az 4 ataki do uciekania. Na prawde bijac sie wystarczylby jeden zeby na chwile sie zregenerowac, a sadzac, ze fire ma bic cd nic nie zmieni tutaj, gdyz sa 4 skille wiec na pewno powinienes byc w stanie uciec. A cooldown usunalby masowe uciekanie lecz nie przeszkadzalby w walce

Edited by Anavel
  • Like 1

Powietrze

Ataki powietrza mają okropnie mały cooldown. Jako, że air jest okropnie mobilne mały cooldown sprawia, że mogą "spamić" skill'ami, czyli ciągle używając ich bez przerwy na zmianę, a przy tym zadają dmg około 2 serca a więc no 5 atakow i już można powiedzieć, że osoba ginie, a przy mobilności trudno wycelować w air, a magowie mogą spamić kolejną serią ataków. Więc na prawdę dobrze myślący mag powietrza będzie mógł łatwo zabić kogoś przy czym uniknie ataków oraz ich ataki głównie opierają się tylko na kliknięciu lewym przyciskiem myszki, przez co mogą spamić od skilla z najwiekszym cd az do mniejszego by znow zacząc od tego z najwiekszym cd.

<ataki opisze drama aka drama przebrana za kobiete>

Ogień

FireBurst: zadaje albo 6, albo 8 dmg przy czym ma 3s cooldownu oraz spawnuje ogień na podłoże

• zmniejszenie dmg o połowę gdyż i tak dużo zabiera ogień, którego robi się okropnie dużo i zadaje dużo obrażęń

Kolejny nerf, drastyczne zwiekszenie cooldown'u do:

• FireJet
  • FireDrive
  • JetbBlast
  • JetBlaze

Z takimi cd jak sa obecnie i nawet po ostatniej zmianie, nic sie nie zmienia. Nikt nie bedzie uzywac 4 atakow zeby uciec na raz, lecz kazdy mag ognia moze miec te 4 ataki, a przynajmniej nawet 3 co i tak jest wystarczajaco

Te ataki powinny sluzyc do szybkiego odwrotu, na chwile regeneracji, a obecnie pozwalaja na calkowite uciekanie...

Woda

WaterSpout: głównie jeden z najszybszych do użycia atak do ucieczki/dogonienia magów, gdyż WaterFlow np. nie działa na śniegu oraz robi się go dłużej, a używając Grapple w Armsach, które też się często bugują marnują się Armsy. Często jest zbugowany, ma mały zasięg oraz ma 6sekund cooldown'u

• 6s 5s

Edited by Anavel
  • Like 1
  • Thanks 1

Nagrody

Będę wzorować się na anavel, tylko wprowadzę kilka drobnych zmian jeżeli chodzi o air.

AirBlade: 4 dmg przy 3s cd:

• 4 dmg   2 dmg
  • 3s  2,5s

AirSwipe: 3 dmg przy 1s cd:

• 3 dmg  2 dmg
  • 1s   2s

AirPunch: 3 dmg przy 3s cd:

• 3 dmg 1,5 dmg

AirJab: 2 dmg przy 4s cd:

• 2dmg  4dmg
  • 4s  8s

Pressure:

•  10dmg  7 dmg
  • 2s 4s

AirCocoon:

• 7s  4s

SonicBlast:

• 6s 8s

Z bólem serca Airblast

• 0s 4s

Airscooter:

• 7s 5s

Robię na air, bo krzyczą.

Edited by lubieflaki
Drama chciala
  • Like 1
  • Thanks 1

Nagrody

co do fireburst ja tylko dodam że nie wszędzie na arenie można go użyć by działał  tak jak powinien 

przykładowo uzyjesz go na częsci wodnej i air to tego ognia jest dużo mniej niż normalnie

//Anavel

Wlasnie sie mylisz, bo jest go tyle samo. Niedosc, ze zadaje duzo dmg wlasnie ten ogien powoduje rownie wielka strate HP.

Edited by Anavel

Ja zauważyłem, że się czepiaćie do ognia tylko ruchów dla graczy A pakiet,vip też ma ja nie zbalansowane :classic_wink:

• Confused 2
  • Rak 1